TOKİ’den 3. havalimanı açıklaması

Son Güncelleme: 5 Temmuz 2014 - 10:12 0 Yorum Yazar:

TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı, İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin bugün verdiği “Üçüncü havalimanı inşaatı için bazı arsaların bedelinin TOKİ tarafından arsa sahiplerine ödenmemesi üzerine kamulaştırma kararının durdurulması” ile ilgili yazılı açıklama yaptı.3.havalimanıTOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu’nun imzayla yapılan açıklamada, basında yer alan özel mülk sahiplerinin arazilerinin havalimanı sınırının kenarlarında yer aldığı belirtildi.
“METREKAREYE 22-175 TL ARASI DEĞER BİÇTİK”
Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstanbul ilinin Arnavutköy ve Eyüp ilçeleri sınırları dahilinde yapımına başlanılan ‘İstanbul 3’üncü Havalimanı’ Projesinin alanı 7.651 ha.dır. Bu alanın (%99’u) 7.538 ha.lık kısmı kamu arazisi, diğer %,1’den daha küçük olan 113 ha.lık kısmı ise özel mülk arazisidir.

Üçüncü havalimanı için mahkemeden şok karar
Özel mülkiyete konu arazilerin kamuştırma bedellerinin tespitine ilişkin, 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunun 11’inci Maddesi uyarınca; TOKİ tarafından, SPK lisanslı değerleme kuruluşları, serbest piyasadaki uzman kurum ve kuruluşlardan da görüş alınarak kamulaştırılacak arazilerin yasal mevzuatlar çerçevesinde bilimsel metodları kullanarak kıymet takdirleri yapılmıştır. TOKİ tarafından tespit edilen arazi m2 birim değerleri 22 TL ile 175 TL arasında değişmektedir. Arazinin mevcut kullanımına, konumuna ve özelliklerine göre değer tespiti yapılmıştır. Uzlaşma sağlanamayan mülk sahiplerine bedel tespiti ve tescil davaları açılmıştır.”kayasehiristanbul.net
“BİLİRKİŞİ YÜKSEK BEDELLER TESPİT ETTİ”

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ’den 3. havalimanı açıklaması ile Benzer Yazılar:

5 Temmuz 2014 Saat : 10:12
  GENEL

TOKİ’den 3. havalimanı açıklaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------