TOKİ’den emekliye ev!

Son Güncelleme: 22 Ekim 2013 - 9:54 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,,

Takvim Gazetesi , TOKİ’ye bir çağrıda bulunuyor. Dar gelirlileri ev sahibi yapan TOKİ, sadece emeklilere yönelik uygun taksitlerle konut üretsin. Evi olmayan emekliler, kira öder gibi taksitlerle ev sahibi olsun.

emekliAldıkları maaşlarla ev sahibi olmalarının mümkün olmadığını belirten emekliler, kirada oturduklarını ve maaşlarını büyük kısmının buraya gittiğini belirtiyor. Ev sahibi olmak isteyen emekliler bunun için kendilerinin desteklenmesini istiyor.

PEŞİNAT OLMASIN
TAKVİM emeklilerin bu arzusundan yola çıkarak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na (TOKİ) bir çağrıda bulunuyor: Gelin sadece emeklilere yönelik projelerle, bu vatandaşlarımızın konut sahibi olmasını sağlayalım. Evi olmayan emeklilerin başvuracağı bu projede taksitler daha düşük ve vadeler uzun tutulabilir. Ayrıca peşinat da ortadan kaldırılabilir.

PROJE ÜRETİLEBİLİR
Düşük gelirliler için birçok proje üreten TOKİ, emekliler için yapacağı bu projelerde taksit miktarlarını kira rayiçleri ile bir tutabilir. Böylece emekliler kiradan kurtulup, bu paraları kendi evleri için öderler. Türkiye’deki 10 milyona yakın emeklinin büyük kısmının konutu yok. Bu emekliler için bir fırsat sunulabilir. Bunun yanında, yapılan projelerde emekliler için belli kontenjanlar ayrılabilir ve böylece onların öncelikli olarak yararlanmaları sağlanabilir. Yine bu projelerin içinde bir ya da iki blok sadece emeklilerin alımına açılabilir. Yine başka bir seçenek de ise emeklilerin dar gelirliler için yapılan evleri kurasız almaları ve daha uygun şartlarda ödeme yapmaları sağlanabilir.


---------------------------------------------------------------------------------

TOKİ’den emekliye ev! ile Benzer Yazılar:

22 Ekim 2013 Saat : 9:54
  GENEL

TOKİ’den emekliye ev! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------