Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi

Son Güncelleme: 10 Şubat 2018 - 10:10 3 Yorum Yazar:

Anadolu Ajansı Finans Masası’nda konuk olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, gümdeme ve projelere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Toki'den İstanbul'a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konutun arzını gerçekleştireceklerini söyledi.
Turan, şöyle devam etti:

“İstanbul’da bundan vazgeçmiş değiliz. Bu yıl içerisinde Silivri’de ihale gününü aldık, mart ayının ortalarında olacağını tahmin ediyorum. Silivri’de 1400’e yakın konuta bu yıl içerisinde başlamış ve kuralarını çekmiş, gelecek yıl da teslim etmiş olacağız. Kayabaşı ve Hoşdere arasında 1000’e yakın konut bu yıl içerisinde başlayacağımız var. Yine 1000’e yakın konut üretim aşamasında olup satacağımız var. Yine Tuzla bölgesinde planlamasını yaptığımız bir alanda sosyal konut anlamında orta ve dar gelir grubuna yapacağımız konutlar var. İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konut arz etmiş olacağız.”

TOKİ Başkanı Ergün Turan, büyük çaplı park projeleriyle de ilgilendiklerini belirterek, “Bunu TOKİ Park olarak isimlendirdik. Şu an önümüzde 4 büyük proje var.” dedi.

Turan, “Sektörde hep şu soruluyor, ‘Sektörde balon var mı yok mu?’ Ben de şunu söylüyorum özellikle TOKİ üretim segmenti için söylediğimde bir balondan bahsedilemez, ürettiğimiz hemen her şeyi satıyoruz. Zaman zaman özel sektör tarafında markalı konut projelerinde belli segmentlerde aşırı arzdan dolayı bir sıkıntı gibi şeyler oluşabilir. Sektörümüz çok güçlü, ayakları yere basıyor. Belli segmentlerde arz fazlası oluştuğunda şu ana kadar kendini regüle etmeyi başardı.” ifadelerini kullandı.

Silivri projesi Mart’ta ihale edilecek

Amaçlarının sosyal konuta erişmek isteyen vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu ifade eden Turan, “İstanbul’da bundan vazgeçmiş değiliz. Bu yıl içerisinde Silivri’de ihale gününü aldık, Mart ayının ortalarında olacağını tahmin ediyorum. Silivri’de 1400’e yakın konuta bu yıl içerisinde başlamış ve kuralarını çekmiş, gelecek yıl da teslim etmiş olacağız. Kayabaşı ve Hoşdere arasında 1000’e yakın konut bu yıl içerisinde başlayacağımız var. Yine 1000’e yakın konut üretim aşamasında olup satacağımız var. Yine Tuzla bölgesinde planlamasını yaptığımız bir alanda sosyal konut anlamında orta ve dar gelir grubuna yapacağımız konutlar var. İstanbul’da bu yıl 3 bin 500-4 bin konut arz etmiş olacağız.” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi ile Benzer Yazılar:

10 Şubat 2018 Saat : 10:10

“Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi” için 3 Yorum

  1. Müyeser ünlü dedi ki:

    Kayabaşı projesi yazılım biran önce başlasın artık altı aydır haberi çıktı yazılım yok ortada

  2. Müyeser ünlü dedi ki:

    Öncelik evi olmayana deniliyor lütfen bunun araştırmasını yapın öyle yazılım hakkı verin 2010 yılından beri yapılan konutlara yazılan kişiler hep evi olan ve emlak işi yapan kişiler onlar yatırım amaçlı aldı Dargelirlilere evi olmayana deniliyor ama araştırma yapılmıyor kayabaşında ev sahibi çok nadir bulunur herkes kiracı bunu bizzat yaşadık gördük yatırım amaçlı alan Dargelirli ler in halkına giriyor yetkililerden ricam şu hiç evi olmayan kardeşlerimiz yazılsın Rabbim evi olmayana ev nasip etsin öncelik ihtiyacı olan herkes sonra biz inşallah ödemeler ve peşinat tutarını Dargelirliler için yaparsınız

  3. Müyeser ünlü dedi ki:

    Öncelik evi olmayana deniliyor lütfen bunun araştırmasını yapın öyle yazılım hakkı verin 2010 yılından beri yapılan konutlara yazılan kişiler hep evi olan ve emlak işi yapan kişiler onlar yatırım amaçlı aldı Dargelirlilere evi olmayana deniliyor ama araştırma yapılmıyor kayabaşında ev sahibi çok nadir bulunur herkes kiracı bunu bizzat yaşadık gördük yatırım amaçlı alan Dargelirli ler in hakkına giriyor yetkililerden ricam şu hiç evi olmayan kardeşlerimiz yazılsın Rabbim evi olmayana ev nasip etsin öncelik ihtiyacı olan herkes sonra biz inşallah ödemeler ve peşinat tutarını Dargelirliler için yaparsınız

Toki’den İstanbul’a 4 bin Sosyal Konut Müjdesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------