Türkiye Ağlıyor

Son Güncelleme: 17 Mayıs 2014 - 1:12 0 Yorum Yazar:
Etiketler:

Manisa’nın Soma ilçesinde özel bir şirketin işlettiği kömür madeninde dün meydana gelen felaket sonrasında endişeli bekleyiş sürüyor.

somaArama kurtarma çalışmalarının aralıksız sürdüğü bölgede 201 kişi hayatını kaybetti, 80 işçi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişeleniyor.

Kömür madeninde elektrik trafosunun patlaması sonucu çıkan yangında mahsur kalanları kurtarmak için 460 ekip seferber oldu. Olay yerine çevre illerden ve ilçelerden çok sayıda kurtarma ekibi, itfaiye ve ambulans sevk edildi.
kayasehiristanbul.net
Bölge’de çalışmaları takip eden Enerji Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptığı açıklamada, zamanın işlediğini, daha da kritik bir döneme girildiğini kurtarma çalışmalarının ara verilmeden tüm hızıyla sürdüğünü vurguladı. Kurtarma faaliyetlerinde bulunan ekiplerin herhangi bir riske girmemesi için oradaki duman ve karbon monoksit seviyelerinin düşürülmesiyle uğraşıldığını aktardı. Yıldız: “460’tan fazla kurtarma ekibiyle beraber çalışıyoruz, farklı bir sıkıntı yaşanmadan bu süreci yönetmemiz lazım” dedi.

‘Acımız çok büyük’

Kardeşlerimiz için dua edelim diyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Soma’da yaşanan maden kazası tüm ülkemizi matem havasına büründürdü. Acımız çok büyüktür. Yaşanan felakette hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum. Devletimiz, en üst yetkililerimiz çalışmaları yerinde inceliyor, arama kurtarma ekipleri seferber oldu. Ümit ederim ki önümüzdeki saatlerde gönlümüzü ferahlatacak haberler alırız. Dualarımızı eksik etmeyelim” dedi.


---------------------------------------------------------------------------------

Türkiye Ağlıyor ile Benzer Yazılar:

17 Mayıs 2014 Saat : 1:12
  GENEL

Türkiye Ağlıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------