Türkiye’nin En Büyük İmam Hatip Okulu Açıldı. Ama…

Son Güncelleme: 14 Eylül 2013 - 12:56 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi Tarafından karşılanan Türkiye’nin En Büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Eğitime açılıyor. Ama 4+4+4 eğitim sistemine geçtiğimiz günden bu yana imam hatip okulları kapsamlı olarak eğitim vermeye başladı.

M. Emin Saraç İmam Hatip Okulu

Başakşehir’e Türkiye’nin en büyük imam hatip okulu “M. Emin Saraç İmam Hatip Okulu” yapılacağı 1 yıl önceden duyuruldu. Başakşehir Belediyesi okulun inşaatını 2013-2014 yılına yetiştirebilmek için büyük gayret gösterdi. Okulun büyük ve imam hatip olması, öğrenci sıkıntısı yaşanabileceği düşüncesi ile belediye sürekli reklam yaptı. Okul, çeşitli vesileler ile tanıtıldı. Amaç bu kadar büyük okula öğrenci çekebilmek içindi.

Ancak İstanbul ve özellikle Başakşehir halkı bu görkemli okula çocuklarının daha iyi eğitim alacağını düşünerekten büyük destek verdi. Okul yönetimi öğrenci bulamayız derken kayıtlar da yaşanan yoğunluk idareyi kara kara düşündürmeye başladı.

Öğretmen kontenjanını aşan bir kayıt dönemi geçiren M. Emin Saraç İmam Hatip orta okulu gerekli açığı kapatabilmek için formül aramaya başladı. Bu vesile ile Ankara ile yoğun trafik yaşanmıştır.

İmam hatiplere bu kadar yoğunluk olması bir yandan bizleri sevindirirken bir yandan da düşündürmektedir. Geçen yıl başlayan 4+4+4 uygulaması ile imam hatip 5. Sınıfa kayıt olan öğrenciler yeni başlayan uygulamadan dolayı geç başlayan kalitesiz bir eğitime maruz kalmışlardı. Bu yıl da yeni açılan bu M. Emin Saraç İmam Hatip ortaokulunda 6. Sınıfa başlayacak öğrenciler aynı sıkıntıları yaşamaları muhtemel olacaktır.

Ancak bu kadar reklam yapılması “Türkiye’nin En Büyük İmam Hatip Okulu” olarak tanıtılması umuyoruz ve bekliyoruz ki ismine yakışır bir eğitim ile çocuklarımız eğitim görmelerini yetkililer sağlayacaktır.

Ahmet Avcı

Ahmet Avcı Diğer Yazıları

http://kayasehiristanbul.net/turkiyenin-en-buyuk-imam-hatip-okulu-acildi-ama/


---------------------------------------------------------------------------------

Türkiye’nin En Büyük İmam Hatip Okulu Açıldı. Ama… ile Benzer Yazılar:

14 Eylül 2013 Saat : 12:56

Türkiye’nin En Büyük İmam Hatip Okulu Açıldı. Ama… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

İstanbul Toki Konutları

SOSYAL MEDYA TAKİP

Toki KayaşehirToki KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Toki Kayaşehir
------ SPONSOR BAĞLANTI -------